Zastosowanie i rodzaje odkurzaczy przemysłowych

Zastosowanie i rodzaje odkurzaczy przemysłowych

Współcześnie na rynku znaleźć możemy olbrzymi wybór odkurzaczy przemysłowych. Znacząco różnią się one od znanych nam domowych odkurzaczy. Inne jest też ich zastosowanie.

Rodzaje odkurzaczy przemysłowych

Odkurzacze przemysłowe służą do usuwania szczególnie trudnych zanieczyszczeń i znajdują zastosowanie zwłaszcza przy wszelkich pracach budowlanych, remontowych czy w zakładach produkcyjnych lub magazynach. Same odkurzacze przemysłowe dzielą się na kilka rodzajów, które określone są klasami. I tak klasa – L, to odkurzacze, które doskonale radzą sobie z drobnym kruszywem, wszelkimi odpadami z obróbki tworzyw sztucznych czy z pracami stolarskimi. Klasa – M określa te urządzenia, które dodatkowo mogą odsysać materiały wypełniające oraz szpachle mineralne. Ostateczne klasa – H, to odkurzacze „specjalnego przeznaczenia”, które posiadają bardzo dobre jakościowo filtry i tym samym nadają się do czyszczenia nawet najbardziej niebezpiecznych elementów, takich jak na przykład azbest.

Zastosowanie i rodzaje odkurzaczy przemysłowych

Jak wybrać  dobrej jakości odkurzacz?

Odkurzacz przemysłowy musi być oczywiście dostosowany do naszych potrzeb. Inny będzie nam potrzebny, jeśli prowadzimy niewielką firmę remontową, a inny, jeśli zajmujemy się rozbieraniem hal magazynowych. Z tego punktu widzenia nie ma jednego dobrego odkurzacza przemysłowe, są tylko modele bardziej lub mniej pasujące do naszych wymagań. Możemy jednak pokusić się o określenie parametrów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze tego urządzenia. Przede wszystkim jest to moc silnika. Im moc jest wyższa, tym zwiększa się moc ssania. Moc silnika odkurzacza przemysłowego powinna oscylować w granicach 1200-1600 W. Istotna jest też wielkość zbiornika. Zasada obowiązująca tutaj jest taka sama jak przy moc silnika. Im większa jest pojemność zbiornika, tym rzadziej będziemy zmuszeni go opróżniać. Na rynku można znaleźć pojemniki o różnych wielkościach. Pojemniki o wielkości powyżej 40 litrów są brane pod uwagę jako duże. Ostatecznie zwróćmy uwagę na długość kabla czy przewodu. Im jest on dłuższy, tym zapewnimy sobie większy komfort podczas pracy.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/odprowadzanie-pylu-i-szlamu/

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz