Zasady malowania białą farbą

Zasady malowania białą farbą

Malowanie mieszkania jest procesem zawsze męczącym, gdzie łatwo jest popełnić prosty błąd. Najtrudniejsze jednak wbrew pozorom jest malowanie na biało, gdzie każda pomyłka stanie się natychmiast widoczna, a źle dobrana farba biała, szybko wyjdzie na jaw.

O ile malowanie ścian na różne kolory nie jest tak wymagające, o tyle biała farba słabej jakości nie wybacza błędów w technice malowania. Zarówno ze względów ekonomicznych, jak i ekologicznych oraz dla jak najkrótszego remontu, warto jest wybrać, nowoczesne, dobrze kryjące farby, które sprawią, że malowanie kolorowych ścian na biało nie będzie najgorzej wspominanym remontem. Jeśli wybierzemy najtańszą farbę białą, to mamy prawie pewność, że przyjdzie nam malować pomieszczenia nawet po trzy razy. Jeżeli zdecydujemy się na wysoko wydajną farbę, to przy założeniu, że nasze mieszkanie nie było wcześniej pomalowane na intensywne kolory, istnieje szansa, że może wystarczyć nawet jedno malowanie.

Przede wszystkim już po zakupie nie rozwadniajmy nowej farby. To nawyk, który trudno nam wyplenić, a który wynika z dawnej oszczędności, gdzie każda farba musiała zostać wcześniej odpowiednio rozwodniona. Jeżeli zdecydujesz się nawet na wydajną farbę, która będzie ci się wydawała zbyt gęsta, nie dolewaj do niej wody. Taka bardzo słabo kryjąca farba w ilości kilku litrów okaże się po prostu pieniędzmi wyrzuconymi w błoto. Kolejną radą jest kupienie nowych wałków. Zniszczone, stare wałki nie będą mieć odpowiedniej struktury i zamiast równomiernie rozłożyć nam farbę, będą ją mazać po ścianie, skutecznie tworząc zacieki.

Doskonałym pomysłem jest też wcześniejsze zagruntowanie ścian. Wpłynie to na poprawę krycia oraz lepszą przyczepność produktu do powierzchni. Jeżeli na ścianie wcześniej były ciemne lub bardzo intensywne kolory, to właściwe będzie zakupienie specjalnej farby podkładowej, która została zaprojektowana do malowania pod biel.

Tak przygotowanym można rozpocząć malowanie. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie ze sztuką malarską, to otrzymamy ściany bez smug, prześwitów oraz przebarwień.

Dowiedz się więcej na https://www.dulux.pl/pl/artykuly/jak-wybrac-idealna-biala-farbe

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz