Wyłączniki krańcowe

12 Lut

Mechanika kryje przed zwykłymi ludźmi swoją potęgę, często nie zdajemy sobie sprawy jak niesamowite rzeczy dzieją się w maszynach, abyśmy mogli się poruszać do przodu. Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z tego, jaki wielu ludzi ciężko pracuje, byśmy mogli korzystać z rozwoju technologii.

Wkładają oni wysiłek poświęcony nauce i rozwojowi osobistemu, a potem dwoją się i troją, aby to czego się nauczyli, wdrożyć w życie, często też wpadają na nowe rozwiązania, w ostatnim czasie chyba nie ma bardziej kreatywnych ludzi, niż twórcy technologii, jednocześnie muszą oni wszyscy być przy tym bardzo dokładnymi i sumiennymi, nie mogą pozwolić sobie na twórcze roztargnienie, inaczej rzeczy takie jak silniki elektryczne czy resory pneumatyczne nie mogłyby działać.

Kreatywność i rozsądek

Połączenie kreatywności z rozsądkiem i dokładnością jest mieszanką idealną, dzięki niej technika idzie do przodu, a człowiek ma coraz większą moc zarządzania światem, a jego pozycja dominacji nad innymi gatunkami umacnia się. Mało kto patrząc na takie drobiazgi jak wyłączniki krańcowe myśli o tym, że należy istnienie czegoś takiego połączyć z faktem dominacji ludzkiego gatunku na planecie. Tymczasem warto jest czasem pomyśleć o kondycji człowieka wobec innych na ziemi. To my decydujemy o losach naszej planety dlatego, że żadne inne stworzenia, nie poradziły sobie tutaj tak dobrze jak ludzie. Tylko człowiek mógł wpaść na to, że można obliczać rzeczy takie jak masy dylatacyjne, czy wymyślić coś takiego jak posadowienie szyny.

Postęp

Ludzki umysł ma niesamowite możliwości. Nawet nie śnimy o tym, do czego wykorzystać je mogą nasze dzieci czy wnuki. Postęp gna na przód, a razem z nim galopuje demokratyzacja dostępu do jego produktów. Rzeczy stają się coraz łatwiejsze do dostania, dlatego też ludzie żyją na coraz większym poziomie, jeszcze nigdy w historii ludzkości tak wielu ludzi nie było dopuszczanych do tak wielkich tajemnic. Pomagają w tym szkoła, media takie jak internet czy telewizja, które to wpychają w nas wiedzę, niekoniecznie z naszą aprobatą tego zjawiska.

Sprawdź także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *