Wykrywacze narkotyków

Wykrywacze narkotyków

W dużych budynkach nie wystarczy zastosowanie standardowego systemu alarmowego oraz zatrudnienie ochrony. Może bowiem okazać się, że takie działania to zdecydowanie nazbyt mało. Dlatego też stosowane są także nowoczesne systemy sygnalizacji włamania i napadu.

Takie systemy są w stanie określić czy i w jakim miejscu w budynku otwarte zostały drzwi czy też okno. W razie wykrycia tego typu napadu, system może alarmować na kilka różnych sposobów. Możliwy jest tak zwany cichy alarm, ale też i standardowy. W ten sposób można chronić już sam teren wokół budynku. Czujniki podczerwieni są w stanie wykryć intruzów.

Ignorowanie zwierząt

Co ważne ignorują one oczywiście zwierzęta. Oprócz włamań, jednym z poważniejszych zagrożeń, nawet w budynkach wykonanych ze stali i szkła, jest oczywiście pożar. Aby poradzić sobie z pożarem stosuje się systemy p poż, które są w stanie wykryć dym. Działanie takiego systemy może być bardzo zróżnicowane. Najpopularniejsze, przynajmniej w dużych i nowoczesnych biurowcach są takie, które mogą same ugasić ewentualny pożar, który zostanie wykryty. Nawet jeśli nie uda się w ten sposób ugasić całego pożaru to i tak zagrożenie zarówno dla ludzi jak i samego budynku powinno zostać w dużej mierze zredukowane. Popularne są także systemy parkingowe które są w stanie obliczać w czasie rzeczywistym ilość miejsc na parkingu.

Duże budynki

Jest to niezmiernie użyteczne zwłaszcza w dużych budynkach, ale czasem prostsze systemy tego rodzaju stosuje się także w mniejszych podziemnych garażach, które znajdują się pod blokami. W budynkach, których rola jest dosyć specyficzna nie powinno też zabraknąć specjalistycznych systemów. Przykładem są systemy kongresowe, które umożliwiają tłumaczenie wypowiedzi przemawiających osób w czasie rzeczywistym. Tłumaczenia oczywiście nie dokonuje sam system, a biegi tłumacze, którzy mogą z takimi nowoczesnymi urządzeniami pracować. W innych miejscach takich jak lotniska czy dworce stosuje się też specjalistyczne wykrywacze narkotyków, które pomagają wychwytywać osoby posiadające niedozwolone substancje. Wysoką skutecznością w tej materii odznaczają się też specjalnie szkolone do takich zadań psy.

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz