Ubezpieczenie AC. Patrz co podpisujesz

Ubezpieczenie AC. Patrz co podpisujesz

Kiedy decydujemy się na dobrowolne ubezpieczenie AC, powinniśmy przed podpisaniem umowy dokładnie i starannie ustalić z agentem ubezpieczeniowym zakres i rodzaj ubezpieczenia.

Suma ubezpieczenia

Ubezpieczenie samochodu tego typu pozwala nam na wybranie wartości naszego pojazdu, a tym samym ustalenie sumy ubezpieczenia. Czasami wartość jest tutaj automatycznie narzucana przez towarzystwo ubezpieczeniowe, ale w wielu przypadkach możemy określić ją samodzielnie. Wydawać by się mogło zatem, że w naszym interesie jest określenie wartości naszego pojazdu na maksymalnym pułapie. Nic bardziej mylnego. Im wyższa wartość auta, tym droższa polisa. W przypadku kiedy nasz samochód zostanie na przykład skradziony, to towarzystwo nie wypłaci nam odszkodowania, jakie sobie wymyśliliśmy ale rzeczywistą wartość, rynkową pojazdu. Z kolei zaniżenie sumy ubezpieczenia może skutkować tym, że w razie kradzieży będziemy stratni, ponieważ towarzystwa ubezpieczeniowe nie wypłacają ani złotówki więcej niż wynosi zadeklarowana suma ubezpieczenia. Musimy pamiętać, że ubezpieczyciel zawsze w przypadku wypłaty odszkodowania będzie postępował w zgodzie z własnym interesem.

Ubezpieczenie AC. Patrz co podpisujesz

Czym się ogólnie kierować?

Musimy zatem przy podpisywaniu umowy kierować się dużo większym zakresem czynników niż ma to miejsce przy obowiązkowym OC. Jeśli chodzi o obowiązkowe ubezpieczenia, to jedynym czynnikiem i zmienną jest cena. Zakres ubezpieczenia jest tutaj za każdym razem takim sam. Zatem im jest tańsza składka ubezpieczenia samochodu, tym dla nas korzystniej. W przypadku AC byłby to karygodny błąd. W autocasco najważniejszy jest bowiem zakres ubezpieczenia. Starannie czytajmy umowę i tak dobierajmy zakres ubezpieczenia, żeby był on najkorzystniejszy i jednocześnie dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli zatem nie wyjeżdżamy bardzo daleko w trasę, to nie potrzebna nam usługa zastępczego pojazdu. Kiedy parkujemy pojazd na strzeżonym parkingu podziemnym, to raczej nikt nie skradnie nam kół czy wycieraczek.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ac-pelne/

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz