Trener personalny szansą na idealny wygląda i doskonałą kondycję

Trener personalny szansą na idealny wygląda i doskonałą kondycję

Jeszcze do niedawna trener personalny kojarzył się przede wszystkim z dobrze zbudowanym i niezbyt rozgarniętym osiłkiem, który z wyższością kontroluje ćwiczenia wykonywane przez klientów.

Rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej – co prawda jednym z kluczowych zadań, jakie pełni przedmiotowy trener personalny jest koordynacja planu treningowego klienta, należy jednak pamiętać, że instruktor udziela także praktycznych rad i wskazówek, motywuje do wysiłku i systematyczności, a co najważniejsze, ustala plan dietetyczno-treningowy do indywidualnych potrzeb danej osoby.

Cechy dobrego trenera personalnego

Dobry trener personalny powinien być kompetentny, doświadczony i empatyczny – podstawą udanych treningów są przede wszystkim przyjacielskie relacje z klientem.
Inaczej rzecz ujmując, trener personalny powinien wspierać i motywować, zachęcając do wysiłku oraz systematyczności w działaniu.

Znalezienie dobrego instruktora do łatwych nie należy, warto jednak skorzystać z narzędzia, jakim jest baza trenerów personalnych. Warto podkreślić, że są to prezentacje instruktorów, którzy posiadają wiedzę, doświadczenie oraz państwowe uprawnienia do wykonywania zawodu.

Analizując tę kwestię nietrudno zauważyć, że każdy człowiek ma inne marzenia i oczekiwania – jedni chcą schudnąć, inni przebiec maraton lub przepłynąć żabką określoną odległość.

Bez względu na cel, niezbędne jest ustalenie odpowiedniego planu treningowo-dietetycznego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb danej osoby.

Inaczej rzecz ujmując, dobry trener personalny powinien posiadać odpowiednią wiedzę z zakresu treningu medycznego, odżywiania oraz psychologii treningu.

Dlaczego warto korzystać z bazy trenerów personalnych?

Baza trenerów personalnych to wygodny i praktyczny przegląd instruktorów z danej okolicy, uwzględniający kompetencje zawodowe, doświadczenie oraz dotychczasowe sukcesy poszczególnych trenerów.

Zasadniczym zadaniem trenera personalnego jest ustalenie indywidualnego planu treningowego, dostosowanego do możliwości fizycznych i zdrowotnych danej osoby.
Warto podkreślić, że z pomocy trenera personalnego bardzo często korzystają osoby przeciętne, z całą gamą dolegliwości zdrowotnych, wymagające dostosowania tempa oraz charakteru treningów do indywidualnych możliwości.

Godny podkreślenia jest także fakt, że doświadczony trener personalny bez problemu stworzy optymalny plan treningowy dla osób cierpiących na przepuklinę, wady postawy, po kontuzjach, a także z ograniczeniami ruchowymi różnej postaci.
Odpowiednio przygotowany i prowadzony plan treningowy, to gwarancja doskonałego samopoczucia, idealnej kondycji oraz nienagannego wyglądu.

Dowiedz się więcej na: https://www.gymeo.pl/

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz