Systemy zawieszenia oraz węże przemysłowe

26 Sty

W samochodach stosowne są różnorodne systemy zawieszenia. Jednym z lepszych jest niezależne zawieszenie pneumatyczne, w przypadku którego wykorzystuje się sprężone powietrze, które jest pompowane do zawieszenia przez specjalną sprężarkę. Do jej napędzania stosuje się silniki elektryczne, które pozwalają na nieustane pompowanie sprężonego powietrza oraz mogą umożliwiać kontrolowanie wysokości takiego zawieszenia.

Stosowane są w takich przypadkach dodatkowo siłowniki hydrauliczne. Z pojazdów wyposażonych w takie luksusowe jak by nie było zawieszenie, wielu z nas miało już okazję się przejechać. Tak, dotyczy to oczywiście pojazdów komunikacji miejskiej, w których takie zawieszenie spełnia kilka ważnych funkcji.

Obniżenie wysokości pojazdu

Po pierwsze pozwala na obniżenie wysokości pojazdu, co ułatwia wsiadanie do niego osobom starszym, niepełnosprawnym ale także i dzieciom. Nie jest to jedyna funkcja, którą takie zawieszenie spełnia. Jego zastosowanie znacząco zmniejsza także liczbę awarii, nawet jeśli drogi po których porusza się taki pojazd nie są w najlepszym stanie. Jednym z bardziej znanych producentów takiego rodzaju zawieszenia samochodowego jest stromag. Zawieszenie tego typu stosowane jest także w samochodach osobowych. Bardzo liczne zastosowania w przemyśle i nie tylko w przemyśle znajdują węże gumowe. Mogą być one stosowane także przez osoby prywatne, nawet w naszych przydomowych ogródkach.

Węże przemysłowe

Typowe węże przemysłowe są jednak zwykle zdecydowanie większe, o wiele bardziej wytrzymałe i przeznaczone niekiedy do specjalistycznych zastosowań. To przez takie węże pompowane może być sprężone powietrze w opisywanych już zawieszeniach samochodowych, mogą być one wykorzystywane także do ochładzania maszyn przemysłowych. Także długość stosowanych w przemyśle węży gumowych może być imponująca. Nie brakuje takich, których długość sięga nawet kilku kilometrów, tak więc siłą rzeczy muszą być one o wiele bardziej wytrzymałe od takich, które stosuje się standardowo. Mniejsze, kupimy w najbliższym sklepie ogrodniczym.

Sprawdź także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *