Systemy alarmujące

Systemy alarmujące

W nowych u co ważne nowoczesnych budynkach dźwiękowe systemy ostrzegawcze i tym podobne są już standardem. Uwzględnia się je na etapie samego projektowania budynku. Jednak w starszych budynkach próżno jest na ogół poszukiwać takich właśnie rozwiązań. Jednak jeśli taki budynek ma pełnić rolę biurowca, czy też hotelu ( nawet w niskim standardzie ) to raczej wskazane jest aby systemy nagłośnieniowe zostały w nim zastosowane.

Typową rolą takich systemów jest możliwość ostrzeżenia mieszkańców takiego budynku, czy też znajdujących się w środku pracowników, o ewentualnych zagrożeniach takich jak na przykład pożar. Z uwagi na fakt, iż są to instalacje niskoprądowe ryzyko ich uszkodzenia przez takowy kataklizm nie jest wysokie.

Nowoczesny system alarmowy

Oczywiście nie w każdym budynku da się zainstalować taki nowoczesny system. W najnowocześniejszych budynkach stosuje się automatyczne systemy, które są w stanie same ugasić ewentualny pożar, oczywiście w zależności jeszcze od rozmiaru takiego pożaru. Innym typowym wyposażeniem takich budynków jest instalacja bramek takich jak na przykład tripody. W dużej mierze pomagają one w kontrolowaniu tego kto i kiedy wchodzi oraz wychodzi z budynku. Pracownicy mogą być zobligowani do tego aby za każdym razem odbijać kartę tak więc sieci strukturalne i zastosowane systemy pozwolą określić ile czasu dany pracownik przepracował wykonując swoje obowiązki.

System telewizji przemysłowej

Innym dosyć powszechnie stosowanym systemem jest systemy telewizji przemysłowej, dzięki któremu ochrona ma możliwość monitorowania na bieżąco różnych miejsc w samym budynku. Takim nadzorem obejmuje się co jest chyba oczywiste wejścia do budynku oraz inne newralgiczne miejsca, takie jak chociażby szatnie, w których pracownicy zatrudnieni w danym zakładzie pracy pozostawiają swoje rzeczy. Ważne jest aby system tego typu pozwalał na nagrywanie obrazu w jak najwyższej jakości dzięki czemu możliwa będzie szybka reakcja na wszelkiego typu zagrożenia, które uda się zaobserwować pracownikom ochrony. W biurowcach wysokiej klasy oczywiście ochrona oraz systemy monitoringu są zapewnione przez administratora budynku.

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz