System Gerard, czyli nowoczesne blachodachówki

System Gerard, czyli nowoczesne blachodachówki

Klasyczne blachodachówki były na pewno rozwiązaniem prostym, tanim i całkiem wszechstronnym, które znajdowało zastosowanie na wielu, chociaż nie wszystkich dachach.

Było to rozwiązanie dające się określić jako specjalistyczne, ponieważ pomimo wielu oczywistych zalet i stosunkowo niskiej ceny, miało też cały szereg wad, których podstawową bolączką była zwłaszcza niska wytrzymałość. Dachy z blachy nie tylko miały niską wytrzymałość na czynniki zewnętrzne, ale same z siebie miały bardzo ograniczoną żywotność. System dachów Gerard okazał się tu być prawdziwą rewolucją ze względu na swój kompozytowy charakter.

System Gerard, czyli nowoczesne blachodachówki

Blachodachówka z posypką

 Piętą achillesową blachodachówek był zawsze materiał ich wykonania. Był on bowiem podatny na korozję i był też plastyczny/kowalny, co dodatkowo zwiększało jego podatność na działanie czynników zewnętrznych. W wyniku tego gwarancja na dach pokryty blacho dachówkami nie przekraczała kilku lat i należało przewidywać konieczność wykonywania poprawek w krótkim czasie. Blachodachówka z posypką rozwiązuje ten problem w ten sposób, że blacha nie jest już narażona na działanie czynników zewnętrznych. W systemie Gerard pojawia się połączenie stali z posypką wulkaniczną w taki sposób, że każdy z elementów odpowiada za realizowanie konkretnych funkcji i nie ma wpływu na pozostałe funkcje.

Bardzo dobrze działanie tego mechanizmu widać w porównaniu z dachówkami ceramicznymi.

W przypadku blachodachówek z posypką system montowania i trzon dachówki to stal, która może zapewnić tanie i skuteczne techniki montażu oraz niską wagę całej konstrukcji. Z kolei posypka oferuje równie dobre właściwości pokrycia dachowego do klasyczna dachówka ceramiczna za ułamek ceny rozwiązania tradycyjnego. Warto zaznaczyć też, że posypka daje nam znacznie większe pole do popisu pod względem jakości estetycznej uzyskiwanego efektu końcowego. Ceramika jest tutaj bardzo ograniczona procesem produkcji, a nanoszenie posypki na gotową stal pozwala nam na daleko idącą fantazję oraz kreatywność.

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz