Sieci strukturalne

Sieci strukturalne

Realia pokazują, że coraz częściej musimy się zabezpieczać przed różnego rodzaju niebezpieczeństwem, oszustwem, kradzieżą i tym podobnymi. Dlatego też powstają systemy, które lepiej niż człowiek poradzą sobie z tego typu problemami, zabezpieczając nie tylko korzystających z systemu, ale również wszystkie osoby przebywające w konkretnym miejscu – skupisku osób, jakim jest chociażby centrum handlowe, lotnisko, dworce itd.

Systemy również w znacznym stopniu mogą ułatwiać naszą pracę. W zależności od ich przeznaczenia i spełnianych funkcji możemy wyróżnić wiele systemów zabezpieczających. Do takich należą chociażby tripody – popularne bramki kontrolujące wejścia. Znajdują się one na przykład przy wyciągach narciarskich, gdzie codziennie tysiące osób wjeżdża na stok.

Podobne rozwiązania

Podobne rozwiązania znaleźć możemy również w muzeach, na lodowiskach, w parkach rozrywki, na basenach. W takich miejscach świetnie sprawdzają się również systemy nagłośnieniowe, dzięki którym jednocześnie informuje się wiele osób o nadchodzących zdarzeniach, różnorakich promocjach, również o zagrożeniu występującym w danym miejscu. Systemy nagłośnieniowe stosowane są również w hipermarketach – tam właściwie nie może ich zabraknąć. Tutaj też stosuje się systemy telewizji przemysłowej, która pozwala ochronie z jednego miejsca obserwować cały sklep. Wiążą się z tym odpowiednio zbudowane sieci strukturalne.

Dźwiękowe systemy ostrzegawcze

W hipermarketach przydają się również dźwiękowe systemy ostrzegawcze, informujące o pożarze ale również o zdarzeniach innego typu, takich jak chociażby próba wyniesienia przez klientów produktów, za które uprzednio nie zapłacili. Systemy tego typu nie są jednak rozwiązaniami stworzonymi wyłącznie dla większych obiektów, skupiających codziennie tysiące osób. Świetnie nadają się również do naszych domów. Mowa tu o domofonach, telefonach i tym podobnych, zebranych pod wspólną nazwą instalacje niskoprądowe.

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz