Recepta czytelna

Recepta czytelna

Stereotypową cechą każdego lekarza jest nieczytelne pismo. Co zabawne, w większości przypadków nie jest ona tylko stereotypowa – jest faktem. Przeważnie wychodząc z gabinetu, pacjent nie jest w stanie rozszyfrować lekarskiego pisma. Przydałaby się Enigma.

Dlatego w takiej sytuacji ratunkiem są farmaceuci, których śmiało można nazwać dekoderem. Ich fenomenem jest to, że umieją rozszyfrować praktycznie każdą receptę. Raz na jakiś czas niestety i oni zawodzą. Z ratunkiem tutaj spieszy postęp technologiczny, który wypuścił na rynek tajemnicze urządzenie, którym jest drukarka do recept.

Idealne rozwiązanie

Wydaje się to być rozwiązaniem idealnym. Dostępnych jest wiele różnych modeli. Firmy prześcigają się w mnogości funkcji tychże urządzeń oraz w ich cechach wizualnych. Nic więc dziwnego w tym, że każda z drukarek jest cicha, łatwa w obsłudze i przyjemna dla oka. Coraz więcej lekarzy, zwłaszcza tych, prowadzących prywatną praktykę, decyduje się na nie, ponieważ są one ogromną oszczędnością czasu oraz ułatwieniem dla pacjenta i farmaceutów. Większość drukarek do recept działa na zasadzie termicznej, co oznacza, że nie wymagają specjalnego tuszu, atramentu czy tonerów. Co więcej każda z nich posiada możliwość drukowania recept zgodnych z wymogami obowiązującymi od roku 2012.

Druk kart pacjenta

Oprócz recept możliwy jest także druk kart pacjenta, skierowań do poradni, szpitali czy laboratoriów, a także podsumowań wizyt pacjenta. Niektóre z modeli mają możliwość drukowania paragonów i faktur. Mały ekran LCD, wbudowany praktycznie w każdą z takich drukarek, ogromnie ułatwia pracę z nimi. Coraz częściej zdarza się, że producenci wyposażają swój sprzęt w moduł Bluetooth, co umożliwia łączenie się z drukarką bez wcześniejszego podłączania jej stertą przewodów. Dzięki takiemu rozwiązaniu nikt już nie będzie miał wątpliwości co do nazwy leku na recepcie czy jego dawek, co z kolei pozwoli uniknąć pomyłek, mogących zagrażać zdrowiu, a nawet życiu pacjenta lub po prostu dzięki temu uniknie się powtórnej wizyty u lekarza, w celu odszyfrowania recepty.

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz