Projektowanie form wtryskowych

13 Paź

Formy wtryskowe to dosyć skomplikowane elementy, których produkcja wymaga odpowiednio dostosowanych maszyn, a także w pełni wykwalifikowanej kadry, która będzie w stanie się tego zadania podjąć.

Projektowanie form wtryskowychCały proces rozpoczyna się jednak o wiele wcześniej, na niezmiernie istotnym etapie projektowania, do którego używa się nowoczesnych programów cam/cad, gdzie w precyzyjny sposób można zaprojektować formę wtryskową, czy też jej poszczególne elementy.

Siłą takich programów jest to, że umożliwiają one zaprojektowanie zarówno całej formy wtryskowej jak i jej poszczególnych elementów, z możliwością połączenia w całość, przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi. Istnieje możliwość sprawdzenia jak przygotowany element będzie zachowywał się w określonych warunkach, a całość opiera się na bibliotece rzeczywiście istniejących części oferowanych przez największych producentów.

Co za tym idzie produkcja form wtryskowych może być zdecydowanie przyśpieszona, ponieważ już na etapie projektowania możliwe jest określenie bardzo wielu aspektów związanych z projektowanym elementem. Na uwagę zasługuje także kwestia automatyzacji wielu czynności.

W sytuacji gdy chociażby zmieniana jest grubość płyt, wchodzących w skład projektowanego elementu, oprogramowanie jest w stanie dostosować wiele innych, elementów, takich jak na przykład śruby łączące, do nowych warunków. Zawsze też mamy możliwość samodzielnego przygotowania poszczególnych części na etapie projektowania, jeśli oczywiście planujemy wykorzystać je w procesie produkcji.

Każdy element można zaprojektować samodzielnie, a później przy wykorzystaniu możliwości oprogramowania projektowego, połączyć zaprojektowane elementy w całość. Jest to niezmiernie istotne, bowiem często produkcja form wtryskowych przeprowadzana jest w różnych, wyspecjalizowanych zakładach, które przygotowują poszczególne części, które dopiero na późniejszym etapie można połączyć w całość. W programie projektowym możliwe jest także szybkie wykrycie wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w projektowanych elementach wtryskowych.

Dowiedz się więcej na: http://www.visicadcam.pl/mould

Sprawdź także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *