Po co nam w domu sejf?

Po co nam w domu sejf?

Po co nam w domu sejf?

Sejf kojarzy się większości ludzi z dużą, przedpotopową szafą, która służyć może jedynie do zagracenia pokoju. To bardzo niesprawiedliwa opinia, która nie uwzględnia faktu jak bardzo zmieniły się sejfy.

Sejf może spełniać wiele różnych ról. Może służyć do przechowywania rodzinnych pamiątek, wartościowych dokumentów czy papierów lub choćby nawet zapasowych kluczy lub paszportu. Współcześnie w sejfach nie chowa gotówki, którą dużo korzystniej jest przechować w banku, ale nośniki pamięci, czy dane osobowe, które są dla nas niezwykle ważne lub mogłyby posłużyć niepowołanej osoby do popełniania oszustw finansowych. W niektórych wypadkach na przykład przy przechowywaniu broni, sejf jest wymogiem, a jego wymiary ustala prawo.

Bardzo istotny jest wybór najodpowiedniejszego i najbardziej funkcjonalnego dla nas urządzenia

Sejfy domowe dzielą się na ścienne, meblowe i wolnostojąco. Wszystko zależy od tego co chcemy ukryć w sejfie i jak duże urządzenie jest nam w związku z tym potrzebne. Sejf ścienny lub podłogowy jest produktem stosunkowo dyskretnym. Można go zamontować w dowolnym pomieszczeniu domu i przykryć choćby zdjęciem czy obrazem. Niestety jego instalacja musi być zaplanowana stosunkowo wcześniej. Zaleca się bowiem zamontowanie sejfu ściennego w ścianie nośnej, co możliwe jest jedynie podczas generalnego remontu lub bezpośrednie przy budowaniu domu. Nieco łatwiejsze jest zamontowanie sejfu wolnostojącego lub meblowego. Te możemy postawić właściwie wszędzie. Ich wadą jest to, że zajmują stosunkowo dużo miejsca i jeśli nie są wyjątkowo dyskretnie wykonane to niestety rzucają się w oczy.

Zobacz więcej na https://www.saffort.pl/

Tak dochodzimy do pytania gdzie najlepiej zainstalować sejf

Większość osób jako miejsce domyślne wybiera gabinet lub sypialnie. To z pewnością najwygodniejsze miejsce instalacji urządzenia z racji braku dostępu osób trzecich ale niestety najmniej bezpieczny. Większość włamywaczy pierwsze swoje kroki kieruje właśnie tam. Dlatego niezłym pomysłem jest instalacja sejfu w pokoju, który nie wzbudza podejrzeń, jak na przykład piwnicy.

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz