Pneumatyczne zawierzenie i amortyzatory

25 Sty

W nowoczesnych samochodach, także i tych terenowych stosowne jest pneumatyczne zawieszenie, które gwarantuje o wiele większy komfort jazdy. Także ryzyko uszkodzenia takiego zawieszenia jest dużo mniejsze bowiem resory pneumatyczne sprawdzają się znakomicie także w trudnych warunkach.

Zdaniem specjalistów jest do doskonałe zawieszenie na polskie nie zawsze najlepsze drogi. O jego skuteczności świadczyć może fakt że jest to zawieszenie standardowo stosowane w samochodach marki Range Rover. Samochody tego typu uważane są za luksusowe, ale pomimo tego nadal są znakomitymi samochodami terenowymi, nie bez znaczenia pozostaje tutaj specjalne zawieszenie pneumatyczne.

Rynek samochodowy

Oczywiście znaleźć można na rynku samochodowym różne typy takiego zwieszenia, jednak ogólna zasada oraz konstrukcja są podobne. Wszystkie amortyzatory alko wypełnia sprężone powietrze, co gwarantuje wyjątkowy komfort. Sprężone powietrze nie bierze się w zawieszeniu pneumatycznym jednakże z nikąd. Specjalnie dopasowane węże za pomocą których jest ono pompowane podłączone są do sprężarki która pompuje sprężone powietrze wypełniające całe zawieszenie. Sprężarka może być napędzana przez silnik samochodu, co jednak pozbawia go w pewnym stopniu mocy, jak również może mieć zupełnie niezależny silnik elektryczny, który pozwala pompować takie powietrze. Jednym z powszechniej stosowanych systemów zawieszenia pneumatycznego jest emod. Wadą takiego zawieszenia jest natomiast to, że jest ono kosztowniejsze od typowych stosowanych w samochodach.

Niezbędne naprawy samochodowe

Chociaż nad kosztami można jeszcze dyskutować w przypadku gdy dochodzi do konieczności dokonania niezbędnych napraw samochodowych. W samochodach z tańszymi rozwiązaniami niekiedy należy dokonywać wcale kosztownych napraw, konieczna może być nawet wymiana całej belki, natomiast w przypadku zawieszenia pneumatycznego takie problemy diagnozuje się niezmiernie rzadko. Samochody, które wyposażone są w taki system zawieszenia powinny być jednak serwisowane w autoryzowanych serwisach. Jeśli za naprawę takiego zawieszenia weźmie się osoba bez stosownych kwalifikacji to może się to źle skończyć, zazwyczaj kolejną, kosztowniejszą już naprawą.

Sprawdź także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *