Piece stalowe – do tradycyjnych wnętrz

12 Maj

Piece stalowe – do tradycyjnych wnętrzPiecyki i kominki w tej chwili pełnią nie tylko rolę domowego grzejnika, lecz również i dekoracyjną. Dlatego też kupując do swojego królestwa jakiś produkt tego typu zastanawiamy się gdzie zostanie ustawiony, do czego ma pasować i w związku z tym na jaki model się zdecydować. Jeśli chodzi o tworzywa, z jakich zostają wykonywane kominki, najpopularniejsze z nich to wersje żeliwne i stalowe. Trwają dyskusje na temat tego jaki piec jest lepszy – jeden i drugi rodzaj posiada swoich własnych zwolenników oraz przeciwników. Piece stalowe są jednak wybierane do domostw zdecydowanie częściej niż wersje żeliwne – dlaczego? I do jakich wnętrz pasują?

Piec stalowy – opis

Kominek stalowy to inaczej po prostu taki, w którym stalowy jest wkład,  którym dochodzi do rozpalania ognia. Wersje stalowe są chętniej wybierane niż żeliwne, ponieważ są tańsze – jednak jeśli się zepsują, nie ma już możliwości ich naprawy i należy kupować nowy. Nie psują się jednak tak szybko, jak można by sądzić, ponieważ nawet jeśli sama stal nie akumuluje ciepła tak dobrze jak żeliwo i ulega odkształceniom, to wykładana jest dodatkowo specjalnymi płytami z szamotu lub wermikulitu. One z kolei mają pojemność cieplną jeszcze lepszą niż żeliwo.

Piec stalowy a wnętrza

Do jakich wnętrz pasuje piec w wersji stalowej? Jakie modele mamy do wyboru? Otóż, wybór jest ogromny, a kominki tworzone w licznych, coraz wymyślniejszych egzemplarzach, co ma takie plusy, że każdy znajdzie w ofercie coś odpowiadającego zarówno jego gustowi, jak i potrzebom konkretnego wnętrza. Zdaje się jednak, że piece stalowe najlepiej się sprawdzają we wnętrzach tradycyjnych, klasycznych – pięknie z nimi współgrają i stanowią wówczas dodatkową ozdobę. Można sobie jednak pozwolić na ich montaż w nieco bardziej nowoczesnych przestrzeniach, choć należy wówczas dopasować ich wygląd zewnętrzny do wymogów sytuacji – i zdecydować się na piec w bardziej ciekawej, współczesnej formie. Tego rodzaju produkty najlepiej się prezentują zawsze w salonie lub w sypialni.

Sprawdź także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *