Pakujemy nastolatka na obóz

Pakujemy nastolatka na obóz

Pakowanie dziecka jest wbrew pozorom znacznie łatwiejsze niż nastolatka. O ile bowiem wyjeżdżającemu na kolonie czy obóz dziecku jesteśmy w stanie narzucić pewne rzeczy, to nastolatek zazwyczaj pakuje się samodzielnie i wszelką naszą ingerencję odczytuje jako wtrącanie się w jego sprawy i próbę narzucenia naszej rodzicielskiej kontroli. Bez względu jednak na to, jak bardzo nasz syn lub córka będą protestować powinniśmy zadbać, aby zabrali przynajmniej niektóre rzeczy, które mogą się okazać niezbędne, jeśli chodzi o ferie zimowe, obozy dla młodzieży.

Przede wszystkim zadbajmy o to, aby dziecko zabrało wszelkie niezbędne rzeczy do utrzymania prawidłowego stanu higieny. Mowa tu o oczywistościach w postaci szczoteczki, pasty do zębów, ale też dodatkowego ręcznika oraz w przypadku dorastających dziewczynek podpasek lub tamponów. Musimy też odpowiednio wyposażyć naszego podopiecznego w pieniądze. Co prawda wyjazd zorganizowany zawsze jest już zapłacony i dziecko ma zapewnione żywienie, opłacone przewidziane w programie wydarzenia oraz dach nad głową, ale zwłaszcza dorastających nastolatek potrzebuje mieć swoje pieniądze na nie przewidziane okoliczności. Tych musi być na tyle dużo, żeby nasze dziecko nie czuło się źle i niekomfortowo wśród innych dzieci, a jednocześnie na tyle niewiele, żeby nie wydało pieniędzy bez sensu, a tym bardziej na rzeczy, na które nie chcielibyśmy, aby wydało pieniądze. Optymalną stawką jest kilkanaście maksymalnie kilkadziesiąt złotych dziennie.

Pakujemy nastolatka na obóz

Pamiętajmy też, żeby dziecko zabrało ze sobą dokumenty. Musi mieć nie tylko legitymację szkolną, ale zapisany na kartce numer PESEL. My z kolei zadbajmy o to, żeby posiadać numer telefonu do kierownika obozu lub przynajmniej jednego z wychowawców.

Biorąc pod uwagę, że dziecko wyjeżdża w zimie, to sprawdźmy przed wyjazdem czy na pewno zabrało ze sobą odpowiednią ilość ciepłych rzeczy i czy występują one podwójnie. W dwóch parach powinny występować zwłaszcza buty, które mają tendencje do przemiękania oraz spodnie, bluzy, swetry czy nawet kurtki.

Szukasz planów dla dziecka na ferie zimowe? Obozy młodzieżowe ATAS to świetne rozwiązanie – sprawdź!

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz