Naturalny peeling dla zdrowia i urody

10 Mar

Naturalny peeling dla zdrowia i urody

Peeling to zabieg kosmetyczny, którego celem jest złuszczenie martwego naskórka. Wykonanie zabiegu zajmuje stosunkowo niewiele czasu – przeciętnie około kwadransa, zakładając oczywiście, że jest to peeling całego ciała.


Peeling wystarczy wykonywać raz w tygodniu, stosując odpowiednie kosmetyki peelingujące. Godny polecenia jest przede wszystkim naturalny peeling do ciała, w którym scrubem, czyli drobinkami ścierającymi, są przede wszystkim naturalne produkty – kryształki cukru lub soli, zmielone pestki i ziarna itp.

Dlaczego wykonywać peeling ciała?

Peeling ciała najlepiej wykonywać raz na tydzień, stosując kosmetyki dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry – inny peeling należy wykonać w przypadku skóry tłustej, inny jeśli jest to skóra mieszana lub sucha. Warto podkreślić, że naturalny peeling do ciała, przeznaczony do skóry suchej i wrażliwej, skłonnej do podrażnień, powinien zawierać drobinki ścierające, które nie mają ostrych krawędzi, a więc są delikatne i jednocześnie skuteczne.

Wbrew pozorom, peelingu nie należy wykonywać zbyt często, nadmierna ilość zabiegów może sprawić, że efekty będą odwrotne do pożądanych.

Analizując przedmiotową kwestię, warto zastanowić się, jakie zalety posiada naturalny peeling do ciała?

Jak wiadomo, naturalne komponenty były wykorzystywane do pielęgnacji ciała już w dawnych czasach

Co prawda nikt wówczas nie słyszał o peelingu, nie mniej jednak wiele kobiet korzystało z tej właśnie alternatywy w celu poprawy własnego wyglądu i samopoczucia.

Naturalny peeling do ciała to skuteczny i bezpieczny sposób, który pozwala usunąć martwe komórki naskórka, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna i odpowiednio oczyszczona, a tym samym bardziej podatna na wchłanianie substancji aktywnych i odżywczych, dostarczanych poprzez aplikację balsamu czy masła do ciała. Godny podkreślenia jest fakt, że najlepszą alternatywą okazują się w tej sytuacji kosmetyki naturalne, pozbawione komponentów chemicznych.

Naturalny peeling do ciała poprawia także koloryt skóry, przyspiesza regenerację skóry, odblokowuje ujścia gruczołów łojowych, a także zapobiega zastojom limfy, redukuje obrzęki oraz pobudza krążenie.

Sprawdź także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *