Najpopularniejsze farby do drewna i metalu

Najpopularniejsze farby do drewna i metalu

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z drewnem, czy też z metalem, nie da się ukryć, że mamy do czynienia w ich przypadku z wyjątkowo popularnymi materiałami. Wykorzystywane są one w budownictwie, stanowią jednak również ważny element wykończenia wnętrz. Jak zatem przystąpić do ich wykończenia lub renowacji? Nietrudno domyślić się, że pomocna może się okazać odpowiednia farba do drewna i metali. Jej wybór stanie się przy tym łatwiejszy, jeśli dowiemy się, z jakimi rozwiązaniami mamy do czynienia na rynku.

Farba akrylowa

Farna akrylowa składa się z dwóch składników, mamy więc do czynienia zarówno z żywicą poliakrylową, jak i z cząstkami pigmentu. Te ostatnie wydają się przy tym szczególnie ważne. Przyczyniają się do tego, że farba ma kolor, który nam samym podoba się najbardziej, co z pewnością wpływa na nasz wybór. Co jednak wcale nie mniej istotne, atutem farby tego rodzaju jest wyjątkowo krótki czas schnięcia, a także łatwość nakładania przy jedynie kilku nieskomplikowanych zabiegach, których celem jest przygotowanie powierzchni przed nałożeniem farby. Nie można nie docenić i tego, że farba taka jest dostępna zarówno jako błyszcząca, jak i matowa, co pozwala dopasować ją do konkretnej powierzchni, w której ma być używana. Nie można zapominać i o tym, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które nie charakteryzuje się nieprzyjemnym zapachem, co może być docenione zwłaszcza przez alergików.

Farba olejna

Farba akrylowa cieszy się obecnie szczególnie dużą popularnością, z pewnością jednak nie jest jedynym rozwiązaniem, z jakim mamy do czynienia. Także farba olejna do drewna i metalu ma spore grono zwolenników, choć należy liczyć się z tym, że jej głównym składnikiem pozostaje olej charakteryzujący się dość specyficznym zapachem. Farba olejna ciągle jest ceniona przede wszystkim dlatego, że jest rozwiązaniem trwałym, odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Z powodzeniem może być używana nawet w przypadku rozwiązań podatnych na ścieranie, co jest postrzegane jako jej dodatkowy atut. Niestety, jej zapach pozostawia nieco do życzenia pozostając dla wielu osób barierą niemożliwą do pokonania.

Więcej na https://nobiles.pl/produkty/metal/nobiles-ftalonal

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz