Kupujemy obrożę dla psa

11 Maj

Kupujemy obrożę dla psa

Z chwilą podjęcia decyzji o wzięciu do swojego domu psa, musimy pamiętać, że potrzebnych będzie szereg akcesoriów. Jednym z tych, które należy kupić w pierwszej kolejności jest obroża.


Wybieramy obrożę

W sklepach zoologicznych jest mnóstwo różnego rodzaju obroży. Różnią się między sobą rodzajem materiału, z którego zostały zrobione, szerokością i długością:
https://petstation.pl/kategoria-produktu/psy/psy-akcesoria/psy-obroze/

Wiele osób kupując obrożę kieruje się głównie jej ceną i wyglądem. Tymczasem obroża dla psa powinna być dla niego przede wszystkim wygodna. Do najczęściej kupowanych obroży należą parciane i skórzane. Są miękkie, a więc nie będą powodować bolesnych otarć. Bardzo ładne są także obroże wykonane z tworzyw sztucznych. Są one jednak mało praktyczne. Szerokość i wielkość obroży musi być dopasowana do wielkości psa. Obroża dla psa nie może być za luźna, zbyt ciasna. Nie powinna też być za wąska i ciężka. Musi też być wytrzymała: nie może dojść do jej zerwania. Wybierając obrożę pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na to, jak obroża się zapina. Zapięcie również powinna być wytrzymałe. Najlepsze są obroże zapinane na sprzączkę. Dla małych psów można wybrać także te zapinane na zatrzask.

Obroże specjalne

Rozmawiając o obrożach dla psów nie możemy pominąć także obroży specjalnych. To obroże nasączone specjalnymi substancjami, których zadaniem jest ochrona psa przed pchłami i kleszczami. Długość działanie takich obroży jest bardzo różna. Są takie, które są skuteczne przez trzy miesiące, ale są także i takie, które działają około dziewięciu miesięcy. Obroże chroniące przed kleszczami są konieczne nie tylko, gdy lubimy wędrować z naszym psem po lesie. Kleszcze są obecne niemal wszędzie, obroża przeciwkleszczowa przyda się więc także psu, którego na spacery zabieramy tylko do miejskiego parku.

Czy tylko obroża?

Wiele osób zamiast obroży wybiera szelki dla psa. To dobre rozwiązanie dla psów małych ras, chociaż często można spotkać także psy dużych ras w szelkach. Szelki należy wybierać podobnie jak obrożę. Dobrze dobrane będą dla psa wygodne i bezpieczne.

Sprawdź także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *