Kredyty samochodowe – nie tylko na zakup auta

Kredyty samochodowe – nie tylko na zakup auta

Kredyty samochodowe - nie tylko na zakup auta

Stojąc przed zakupem nowego pojazdu, rozważamy zazwyczaj różne formy jego finansowania. Niewielu z nas jest w stanie pozwolić sobie na kupno samochodu wyższej klasy za gotówkę, a jeśli nawet, to nie zawsze jej wybór pozostaje najlepszym możliwym wyjściem.

Najpopularniejszym sposobem finansowania pojazdu pozostają zaś kredyty samochodowe.

Kiedy można skorzystać z kredytu samochodowego?

Podstawowe wymagania dotyczące przyznania kredytu samochodowego związane są z pojazdem, którego zakup pragniemy sfinansować. Nazwa tego produktu bankowego jest nieco myląca, gdyż wbrew pozorom możemy w ten sposób uzyskać środki również na zakup motocykla czy skutera, a nawet łodzi czy jachtu – choć oczywiście oferty banków różnią się między sobą i nie zawsze będzie to możliwe.

Ponadto nie każdy samochód kwalifikuje się do tego rodzaju finansowania. Głównym warunkiem przyznania kredytu samochodowego jest bowiem wiek pojazdu. Banki chętnie udzielają go na pokrycie zakupu aut nowych lub kilkuletnich. Rzadziej zgadzają się na sfinansowanie kupna pojazdu kilkunastoletniego. W większości przypadków nie da się uzyskać takiego kredytu na samochód jeszcze starszy i wtedy pozostaje nam do wyboru między innymi zwyczajny kredyt gotówkowy.

Zapraszamy na stronę https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-samochodowe/

Zaciągnięcie kredytu samochodowego nie jest zwykle możliwe bez uiszczenia wpłaty własnej. Z naszego punktu widzenia im będzie ona większa, tym lepiej – mniej pieniędzy będziemy musieli zwrócić i mniej zapłacimy różnego rodzaju opłat i prowizji. Kolejnym bardzo częstym wymaganiem pozostaje konieczność wykupienia polisy AC na nasz pojazd.

Dlaczego warto skorzystać z kredytu samochodowego?

Kredyty samochodowe są zazwyczaj znacznie bardziej opłacalne niż inne rodzaje finansowania zakupu auta. Przyczyna leży w fakcie, iż zabezpieczeniem takiego kredytu jest sam pojazd, który w razie kłopotów ze spłatą zobowiązania może zostać nam odebrany. Dzięki temu bank ma gwarancję, iż nie straci pożyczonych nam pieniędzy, przez co jest w stanie zadowolić się niższą prowizją i opłatami.

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz