Konserwacja powierzchni przemysłowych

Konserwacja powierzchni przemysłowych

Przemysł, niezależnie czego dotyczy rządzi się swoimi prawami i tak jak wszędzie przedsiębiorcy muszą liczyć się z kosztami. Na szczęście koszty postawienia na przykład magazynu przemysłowego oraz jego wykończenia go zależą od doboru odpowiedniego materiału, który nie musi być drogi. Jednocześnie spełnia wszystkie standardy. Wiele firm wychodzi na przeciw swoim klientom, aby miejsca pracy i nie tylko były dobrze wykonane.

Konserwacja posadzek przemysłowych

Posadzki przemysłowe powstały z myślą o miejscach produkcji, a także halach magazynowych, fabrycznych, supermarketach, ciągach komunikacyjnych, parkingach wielopoziomowych, gdzie często może dojść do zabrudzeń powierzchni, jeździ po niej ciężki sprzęt. Wystawione są na działanie kurzu, brudu, oleju, opon, tłuszczu, piasku, substancji chemicznych. Posadzki takie wykonuje się najczęściej z betonu z domieszką różnych utwardzaczy takich jak wypełniacze mineralne. Zapewnia to odpowiednią twardość, uodpornienie na ścieranie. Mogą być jeszcze dodatkowo utwardzone w miejscach, które tego wymagają. Łatwo taką posadzkę czyścić ponieważ ma zwiększoną odporność na działanie różnych substancji. Nie pyli się, chociaż dobrej jakości odkurzacz przemysłowy może okazać się zbawienny gdy bardzo zależy nam na czystości. Sprawdź ofertę odkurzaczy przemysłowych Husqvarna na https://www.husqvarnacp.com/pl/

Posadzki betonowe – konserwacja

Posadzki betonowe przemysłowe pokryte są z wierzchu w zależności od miejsca użytkowania płytkami ceramicznymi, specjalną warstwą żywicy akrylowej przy pomocy specjalnego spryskiwacza. Daje to powierzchni twardość, gładkość oraz połysk. Można też użyć zwykłej farby do betonu. W ostatnich latach zostały one znacząco udoskonalone, dzięki czemu raz położona farba po kilku latach nie zaczyna się łuszczyć jak miało to miejsce w przypadku farb chlorokauczukowych. Współcześnie farby odpowiednie do pomalowania posadzki betonowej tworzone są na bazie żywicy epoksydowej albo poliestrowej. Zapewnia to równomierne rozłożenie, szczelność oraz anty poślizg, dzięki czemu zachowane zostają zasady bhp. Równie łatwe jest utrzymanie takiej powierzchni w czystości, nie pochłania ona brudu ani smarów.

Farba do posadzek przemysłowych

Farba przemysłowa dostępna jest wariantach jedno i dwuwarstwowych. Te drugie mają grubość około pięć milimetrów.  Użycie farby nie jest skomplikowane. Mimo że posadzki przemysłowe cechują się trwałością nie oznacza to, że wymagają pielęgnacji. Rozlane środki chemiczne muszą zostać zmyte, a całość powinna być czyszczona regularnie za pomocą urządzeń myjących i zamiatających. Uzyskujemy wtedy gwarancję na lata.

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz