Kilka słów o pompie ciepła powietrze-woda

Kilka słów o pompie ciepła powietrze-woda

Na montaż pomp ciepła decyduje się w naszym kraju coraz więcej osób. Najczęściej takie rozwiązanie wybierają osoby, które budują dom na działce, która nie ma dostępu do gazu ziemnego oraz osoby, którym zależy na tym, aby koszty ogrzewania były możliwie jak najniższe. Rozwiązanie to ma mnóstwo zalet. Pompy ciepła to urządzenia bezobsługowe, które nie potrzebują żadnego paliwa. Nie trzeba więc pamiętać o zakupie węgla przed nadejściem zimy czy zatankowaniu zbiornika na gaz płynny albo olej opałowy. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pomp ciepła. Z uwagi na niski koszt zakupu i montażu zdecydowanie największą popularnością cieszą się pompy powietrzne. Ten typ pompy określany jest przez fachowców jako pompa ciepła powietrze woda.

Moc pompy

Pompa ciepła czerpie energię słoneczną zmagazynowaną w bardzo różnych miejscach. Pompa ciepła powietrze woda jako dolne źródło ciepła wykorzystuje zewnętrzne powietrze. W przypadku pompy powietrze-woda bardzo ważne jest odpowiednie dobranie jej mocy. Pompa ciepła powietrze woda, której moc zostanie właściwie dobrana będzie mogła samodzielnie ogrzać dom, gdy na zewnątrz będą panowały temperatury od -5 do +10 stopni Celsjusza; jeśli moc zostanie źle dobrana, przy takich temperaturach konieczne będzie korzystanie z dodatkowego źródła ogrzewania.

Kilka słów o pompie ciepła powietrze-woda

Rodzaje pomp powietrznych

Zaletą powietrznych pomp ciepła jest to, że na działce nie trzeba budować studni głębinowej. Dzięki temu można zaoszczędzić na kosztach instalacji. Decydując się na powietrzną pompę ciepła do wyboru inwestorzy mają:

 ◦ monoblokową wewnętrzną pompę ciepła. Z uwagi na to, iż jest to urządzenie montowane w domu, koniecznie należy zwrócić uwagę na to, jaki poziom hałasu będzie ono emitować. W przypadku pompy, która emituje hałas powyżej 60 decybeli, należy zamontować ją w pomieszczeniu, które znajduje się z dala od sypialni;

 ◦ monoblokowa zewnętrzna pompa ciepła – przeznaczona do zamontowania na zewnątrz budynku;

 ◦ pompa powietrze-woda typu split.

Pompa powietrze-woda to jeden z rodzajów tanich, ekologicznych źródeł energii. Sprawdź również: https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla-powietrzewoda-do-co-cwu-chlodzenia/

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz