Jak rozpoznać udar mózgu?

Jak rozpoznać udar mózgu?

Jak rozpoznać udar mózgu? 	Zaburzenie ukrwienia mózgu prowadzi zawsze do dysfunkcji mowy i ruchu, dlatego też występujący u chorego nagły niedowład stwarza podejrzenie udaru.

Objawy udaru mózgu to: mdłości; nagłe występujące falowo, silne bóle głowy; zaburzenia mowy; porażenia dolnej części twarzy (czasem więc opadający kącik ust); objawy porażenia ruchowego; zaburzenie czucia po jednej stronie ciała; utrata świadomości.

Najgroźniejsze zaburzenia w oddychaniu

 

Zagrożenie życia spowodowane jest najczęściej zaburzeniem funkcji oddychania, której często towarzyszy utrata świadomości poszkodowanego. Zaburzenie funkcji oddychania mogą doprowadzić do śpiączki. Ośrodek oddychania może również być zagrożony na skutek wzrostu ciśnienia krwi w obrębie czaszki.

Co może zrobi ratownik?

 

Główne zadanie ratownika polega na podtrzymaniu podstawowych funkcji życiowych, ponieważ z samym udarem nie może on, niestety, sobie poradzić. Powinien, więc postępować w następujący sposób: Pacjenta nieprzytomnego ułożyć w stabilnej pozycji. Zapobiec w ten sposób ewentualnemu zapadaniu się języka lub zachłyśnięciu wymiocinami. W przypadku ustania oddechu, zastosować sztuczne oddychanie. Przytomnego pacjenta ułożyć w bezpiecznej pozycji z lekko uniesionym tułowiem.
Jak najszybciej wezwać lekarza pogotowia ratunkowego. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat dostępnych możliwości, to zdecydowanie powinieneś prześledzić strony internetowe zajmujące się daną tematyką. Sięgając do informacji zamieszczonych na nich znajdziesz to, czego potrzebujesz najbardziej. Są to kwestie, które mają dla nas kolosalne znaczenie i pod żadnym pozorem nie można zapominać o korzyściach wynikających z danego faktu. Pamiętając o nich możliwe będzie, by wpłynąć na wybór najlepszego wyjścia z sytuacji, a bez wątpienia będzie to dla nas strzał w dziesiątkę.

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz