Jak pomalować pokój dziewczynki?

Jak pomalować pokój dziewczynki?

Jak pomalować pokój dziewczynki?Pomysłów na aranżację pokoju dla dziewczynki jest całe mnóstwo. Niezależnie od tego, na jaki wystrój się zdecydujemy musimy pamiętać, że pokój ten powinien pełnić kilka funkcji. Nie może w nim zabraknąć miejsca do zabawy i wypoczynku oraz miejsca do nauki.

Jaki kolor ścian wybrać?

Kolorem, który jest chyba wybierany najczęściej jest różowy. To kolor, który tradycyjnie łączony jest z płcią żeńską. Ale kolor ten nie koniecznie musi przypaść do gustu wszystkim dziewczynkom, zwłaszcza tym trochę już starszym. W pokojach dziewczynek świetnie sprawdzą się także inne kolory. Idealnie sprawdzi się kolor biały, modne odcienie szarości czy jasne pastelowe barwy. Tylko tradycja przypisała niebieski kolor chłopcom, a różowy dziewczynkom. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby w pokoju dziewczynek dominowały różne odcienie koloru niebieskiego. Powinniśmy jedynie unikać farb w intensywnych kolorach. W wybraniu idealnego koloru farby bardzo pomocne jest koło barw. Warto z niego skorzystać szczególnie wtedy, kiedy w pokoju ma się znaleźć więcej niż jeden kolor.

Jakie farby wybrać?

Przy wyborze farby rodzice powinni kierować się nie tylko jej kolorem. Farba, którą wybierzemy powinna być przede wszystkim bezpieczna. Nie może ona uczulać i wydzielać przykrych zapachów. Powinniśmy zwrócić także uwagę czy ściana pomalowana wybraną przez nas farbą będzie łatwa do utrzymania w czystości. Pamiętajmy, że wyobraźnia dzieci nie zna granic i ściana może zamienić się w tablicę do rysowania. Stąd też dobrym pomysłem jest pomalowanie jednej całej ściany lub jej fragmentu nowoczesną farbą tablicową. Po ścianie pomalowanej tą farbą można swobodnie rysować lub pisać kredą. Kreda łatwo się zmywa, a farba jest bezpieczna dla dzieci.

Wybierając kolor farb do pokoju dla dziewczynki zerwijmy z tradycją malowania go na różowo. Zielenie, szarości, błękity, biele, kolory ziemi – te barwy także świetnie sprawdzą się w pokoju dziewczynki. Zawsze też warto skorzystać z sugestii właścicielki pokoju i pomalować ściany na jej ulubiony kolor.

Przeczytaj też: https://www.dulux.pl/pl/inspiracje/nowoczesny-pokoj-dla-dziewczynki

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz