Farby do znakowania drzew

Farby do znakowania drzewPraca geodety jest tylko na pierwszy rzut oka dość prosta. Wytyczanie linii, zaawansowane pomiary i wiele innych, często bardzo skomplikowanych prac to tylko wierzchołek góry lodowej, jaką jest ta praca. Dlatego – jak łatwo się domyślić – wymaga ona użycia jak najbardziej innowacyjnych materiałów i technologii.Oczywiście w dzisiejszych czasach nie ma z tym problemu. Istnieją specjalistyczne sklepy geodezyjne, które oferują swoim Klientom konkretne produkty które będą im potrzebne podczas wykonywania tejże pracy. Jednym z nich są farby do znakowania.

Farby do znakowania – a cóż to takiego jest?

Praca geodety wymaga od czasu do czasu wykonywania stosownych pomiarów. Te zaś są często niewykonalne, bez użycia odpowiednich markerów. Szczególną rolę mają one w lesie – za ich pomocą możemy oznaczać np. wybrane przez nas drzewa, które następnie zostaną wycięte, bądź też posłużą jako punktu orientacyjne podczas wykonywania pomiarów.

Markery te, mają często formę specjalnych farb. Praktycznie każdy sklep geodezyjny posiada (bądź powinien je posiadać) na swoim stanie. Czym charakteryzują się owe farby do znakowania?

  1. Są one w pełni ekologiczne. Farby takie, często są stosowane do malowania drzew. W dzisiejszych czasach, w których specjalny nacisk kładzie się właśnie na ekologię, ich stosowanie jest obostrzone wieloma przepisami. Dlatego ważne jest, by były one całkowicie neutralne dla środowiska.
  2. Farby do znakowania, charakteryzują się również wysoką odpornością na oddziaływanie warunków atmosferycznych. W przypadku lasu jest to szczególnie istotne – muszą przecież wytrzymać zarówno deszcz, jak też śnieg czy też inne, niekorzystne zdarzenia.
  3. Ze względu na swoje zastosowanie, muszą być one szybkoschnące. Jest to warunek konieczny szczególnie wtedy, gdy operujemy nią w warunkach dużej wilgoci.

Oczywiście farby to nie jedyny element jaki w swojej ofercie powinien mieć każdy sklep geodezyjny. Niemniej, jest to asortyment, który stanowi pracę dobrego geodety (i nie tylko!).

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz