Ekologiczne aspekty systemów kominowych

Kominki to znane i stosowane od dawna rozwiązanie grzewcze, pełniące jednocześnie funkcję stricte estetyczną. W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem cieszą się kominki z płaszczem wodnym, które zapewniają ogrzanie całego domu.

Rozwiązania te można spotkać zarówno w tradycyjnych domach murowanych, jak i drewnianych.

Kominek w drewnianym domu

Często można spotkać się z pytaniem, czy montaż kominka w drewnianym domu jest bezpieczny i nie stanowi zagrożenia dla domowników? Przyznać należy, że obawy są jak najbardziej zasadne, nie mniej jednak odpowiednio przygotowany i zabezpieczony kominek nie stanowi żadnego zagrożenia, jest funkcjonalny, a co ważniejsze, doskonale podkreśla estetykę budynku.
Ważnym czynnikiem na płaszczyźnie technicznej jest także odpowiedni komin. Wbrew pozorom tradycyjne kominy nie do końca spełniają swoją funkcję w tym przypadku, dlatego też zdecydowanie lepiej wybrać nowoczesne systemy kominowe, które są funkcjonalne, łatwe w montażu i bezproblemowe w eksploatacji.

Systemy kominowe składają z prefabrykatów, co w praktyce oznacza, że ich montaż jest bardzo prosty. W przeciwieństwie do rozwiązań tradycyjnych odznaczają się wysoką szczelnością, ich zaletą jest także wysoka precyzja w zakresie wykonania. Systemy kominowe są ponadto kompatybilne z różnymi urządzeniami grzewczymi, dzięki czemu za pomocą kominka z płaszczem wodnym bez problemu można ogrzewać cały dom.
Na korzyść kominów systemowych przemawia również dobry ciąg, doskonała szczelność oraz trwałość, czego najlepszym potwierdzeniem jest wieloletnia gwarancja na elementy ceramiczne.

Wysokie temperatury

Wybierając komin systemowy należy zwrócić uwagę na to, aby poszczególne elementy były odporne na wysokie temperatury, a także posiadały bezpieczną izolację, uniemożliwiającą kontakt ciepłego powietrza od elementów drewnianych.
Warto nadmienić, że instalację kominową bez problemu można wykonać we własnym zakresie, wykorzystując w tym celu odpowiednio dobrane i dopasowane elementy konstrukcyjne.

Kominy systemowe, w odróżnieniu od tradycyjnych, są bardzo odporne na czynniki zewnętrzna i trwałe, dzięki czemu mogą służyć przez długie lata.

Sprawdź również http://www.systemykominowe.pl/

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz