Domowe sejfy ognioodporne

Domowe sejfy ognioodporne

Posiadanie cennych kolekcji, dzieł sztuki, wartościowej biżuterii czy też broni sportowej we własnym domu, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Niezawodną ochronę zapewniają sejfy domowe, wykonane z wysokiej jakości stali i dopełnione zamkiem szyfrowym.


Godne uwagi i zainteresowania są przede wszystkim sejfy ognioodporne, które chronią nie tylko przed złodziejem, ale także przed pożarem.

Ochrona przed żywiołem

Sejfy domowe różnią się wielkością, funkcjonalnością i wyposażeniem. Wybór konkretnego rozwiązania powinien być podyktowany przede wszystkim indywidualnymi potrzebami – w przypadku biżuterii czy dokumentów wystarczy niewielka szkatułka, jeśli natomiast sejf ma służyć do zabezpieczenia broni myśliwskiej, powinien być odpowiednio większy.

Planując zakup lepiej zdecydować się na nieco większy model, pozwoli to uniknąć ewentualnych problemów w sytuacji, gdy konieczne okaże się przechowywanie nieco większych przedmiotów.

Większość osób wychodzi z założenia, że sejf powinien chronić przede wszystkim przed złodziejem. Bez wątpienia słowa te są jak najbardziej zgodne z rzeczywistością, warto jednak pamiętać, że równie niebezpieczny jest ogień, dlatego też warto zadbać o ochronę przeciwpożarową. Więcej na stronie

Rola sejfu

Sejfy ognioodporne bardzo często spełniają także funkcję antywłamaniową, czyli utrudniają ewentualne rozkodowanie zamka szyfrowego lub wyłamanie drzwiczek przez potencjalnego złodzieja. Warto podkreślić, że właściwości antywłamaniowe nie uwzględniają ewentualnego hałasu, który może spowodować osoba usiłująca zdobyć dokumenty czy przedmioty znajdujące się w sejfie.

Szczególnej ochrony wymaga broń. Każdy, kto uzyskał zezwolenie na posiadanie określonego rodzaju broni, zobligowany jest do jej odpowiedniego zabezpieczenia, czyli umieszczenia w miejscu niedostępnym dla innych domowników, głównie dzieci oraz potencjalnego złodzieja.

Optymalnym rozwiązaniem są sejfy ognioodporne, które dodatkowo zapewniają skuteczną ochronę w przypadku ewentualnego pożaru.

W sejfach ognioodpornych można także przechowywać ważne dokumenty, nośniki danych, biżuterię oraz rodzinne pamiątki o charakterze sentymentalnym.

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz