Dalmierz zamiast taśmy

Dalmierz zamiast taśmy

Dalmierz zamiast taśmyWraz z rozwojem nowoczesnych technologii wykonywanie pewnych czynności stało się znacznie prostsze. To, co jeszcze do niedawna wykonywaliśmy używając do tego jedynie pracy naszych rąk, teraz możemy wykonywać przy użyciu różnego rodzaju rządzeń. I dotyczy to właściwie wszystkich płaszczyzn i dziedzin naszego życia, w tym również geodezji.

Sprzęt geodezyjny to rozwiązania mające na celu dostarczanie precyzyjnych pomiarów. Nic więc dziwnego, że i w geodezji mamy coraz to bardziej zaawansowane sprzęty, których przykładem jest chociażby dalmierz laserowy. Urządzenie to w pierwszej kolejności zastępuje wszelkiego rodzaju taśmy, z którymi to musieliśmy biegać z miejsca na miejsce, aby dokładnie zmierzyć odległość.

Dalmierz laserowy

Dalmierz laserowy robi to znacznie szybciej, o wiele bardziej precyzyjnie i jest wyposażony w dodatkowe funkcje. Ten sprzęt geodezyjny ma bowiem wbudowany również kalkulator, za pomocą którego szybko wylicza również pola powierzchni czy objętość. A najnowsze i najbardziej zaawansowane technologicznie modele mają również zdolność wykorzystywania twierdzenia Pitagorasa, czy nawet funkcje trójkątów, za pomocą których wyznaczają długości niedostępne.

Sprzęt geodezyjny

Wybierając dalmierz laserowy należy pamiętać, że tak jak każdy inny sprzęt geodezyjny, należy wybierać pod kątem tego, czy będzie on wykorzystywany w pracach wewnętrznych, czy w pracach zewnętrznych. Warto też zwracać uwagę na to, jak bardzo dalmierz odporny jest na wodę i kurz, co jest istotne w pracy w różnych warunkach atmosferycznych. A jeśli chciałbyś, aby pomiar natychmiast przesyłany był na Twój tablet lub smartfon, wybierz model wyposażony w łącze Bluetooth. Bezprzewodowa transmisja danych pozwoli Ci szybko odczytać wynik. Co więcej, jeśli skorzystasz z odpowiedniego oprogramowania, szybko na podstawie pomiaru wykonasz cyfrowy szkic.
Geodezja z roku na rok staje się dziedziną coraz bardziej precyzyjną i rozwinięta technologicznie. I z pewnością jest to pozytywne zjawisko. W końcu służy ona człowiekowi i jest wykorzystywana dla jego potrzeb.

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz