Czym należy się kierować przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

29 Lip

Większość mężczyzn kupuje pierścionek na zaręczyny raz w życiu. To bardzo ważna chwila zarówno dla obdarowanej kobiety, jak i dla nas mężczyzn, gdyż chcielibyśmy, aby było ona zapamiętana do końca życia. Dlatego warto się przygotować do tego zakupu.

Na początku musimy oszacować nasze możliwości finansowe. Czy stać nas jedynie na tanie pierścionki zaręczynowe, czy też możemy się szarpnąć na pierścionek z brylantem lub diamentami. Teoretycznie istnieje zasada, że pierścionek powinien mieć wartość dwóch naszych aktualnych pensji, jednak większość z mężczyzn nie stać na wydatek kilku tysięcy złotych i decyduje się na tanie pierścionki zaręczynowe. Te wbrew obiegowej opinii wcale nie muszą być brzydkie, czy mało stylowe. Na rynku znajdziemy wiele pierścionków, wykonanych z wysokiej klasy materiałów, które jakością nie będą odbiegać od tych za kilkanaście tysięcy złotych.

Powinniśmy też zastanowić się jaki pierścionek chcemy kupić.

W jakim stylu ma być i z jakich kruszców wykonany. Tego typu pierścionki najczęściej tworzone są z białego lub żółtego złota. Tu wybór w pełni zależy od tego, jaką biżuterie nosi na co dzień nasza wybranka. Jeśli preferuje srebro, to korzystniejszym wyborem będzie białe złoto. Musimy pamiętać, że jeśli nie chcemy, żeby nasz pierścionek zaręczynowy powędrował po kilkunastu dniach na dno szuflady, to musi w pełni odzwierciedlać gusta naszej przyszłej żony. Dlatego przed wyborem biżuterii, zwróćmy uwagę na zawartość szafki narzeczonej. Warto też przy okazji podpatrzyć, w jakim stylu utrzymana jest biżuteria. Czy jest skromna, subtelna i elegancka, czy też wręcz przeciwnie, duża, krzykliwa i rzucająca się w oczy. Komuś, kto nosi niewielkie kolczyki i subtelne wisiorki, nie ma sensu kupować pierścionka, który będzie widoczny z odległości kilku metrów.

Ostatecznie musimy też znać rozmiar palca naszej wybranki.

Najprostszym sposobem jest oczywiście zaniesienie do zakładu jubilerskiego jednego z jej pierścionków. Jubiler dokona wtedy odpowiednich pomiarów i zrobi pierścionek o identycznych wymiarach. Czasami jednak nie możemy wykonać bezpiecznie takiej operacji i wtedy pozostaje nam samodzielnie wymierzyć pierścionek. Czynność ta nie jest jednak zbyt skomplikowana. Wystarczy zmierzyć średnicę od wewnętrznej strony pierścionka.

Sprawdź także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *