Czym dokładnie wyciąć otwór w ścianie?

Czym dokładnie wyciąć otwór w ścianie?

Trudno sobie wyobrazić budynek, w którym architekt zapomniał w odpowiednich miejscach zaprojektować okna, drzwi i włazy na poddasze czy strych. Przy wycinaniu otworów bardzo często wykorzystywane są specjalistyczne narzędzia.

Narzędzia do wycinania otworów

Otwory w stropach wykonanych z betonu oraz w ścianach z betonu czy cegły najwygodniej i najszybciej można wyciąć piłą ścienną. Piły ścienne należą do narzędzi, którymi wiele ekip budowlanych i remontowych posługuje się na co dzień. W efekcie na rynku dostępne są różne rodzaje tych elektromechanicznych urządzeń, każda ekipa może więc wybrać piłę, która najlepiej odpowiada zakresowymi wykonywanych prac. Nowoczesne piły ścienne od wiodących na rynku producentów wyposażone są w systemy, które zapewniają nie tylko bardzo efektywną pracę, ale przede wszystkim zapewniają pracownikom bezpieczeństwo.

Czym dokładnie wyciąć otwór w ścianie?

Rozwiązania stosowane przez producentów

Na rynku dostępne są różnego rodzaju piły ścienne. Wybierając je dla swojej ekipy budowlanej należy przede wszystkim stawiać na te modele, w których obsługa tarczy jest prosta i nieskomplikowana. Warto wybierać również takie modele, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwić ich transport na plac budowy. Większość producentów pił ściennych stosuje w nich rozwiązania, które podnoszą bezpieczeństwo pracowników. Piły ścienne, które są zasilane prądem elektrycznym wyposażane są w silniki z systemem chłodzenia wodą. Na rynku dostępne są piły ścienne tarczowe i linowe. Zarówno tarcze, jak i liny są diamentowe. Piły ścienne powinny być urządzeniami prostymi nie tylko w obsłudze, ale także w serwisowaniu. Pożądana jest także osłona tarczy tnącej. Przeznaczone dla profesjonalnych ekip budowlanych piły do precyzyjnego wycinania otworów to narzędzia o dużej mocy.

Do narzędzi, bez których trudno jest dzisiaj obejść się na pracach budów należą piły specjalnie przeznaczone do wycinania przejść w ścianach i stropach. Piłami ściennymi można wycinać otwory w stropach i ścianach wykonanych ze zwykłego i zbrojonego betonu.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-scienne/

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz