Czy warto ubezpieczyć samochód?

Czy warto ubezpieczyć samochód?

Czy warto ubezpieczyć samochód?

Oczywiście nie chodzi tutaj o obowiązkowe ubezpieczenie, bo chyba wszyscy zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, iż akurat polisa OC powinna zostać przez nas opłacona w terminie. Wiadoma sprawa, iż poruszanie się po polskich i zagranicznych drogach bez posiadania ubezpieczenia jest najzwyczajniej w świecie karane.

Zapłacimy spory mandat, jeśli sprawa się wyda, a naprawdę nie ma co ryzykować, bo sprawdzenie ubezpieczenia OC to podstawa przy każdej policyjnej kontroli. Nie wspominając o tym, że jeśli nie będziemy mieli ubezpieczenia, a spowodujemy jakieś zdarzenie drogowe, to będziemy mocno tego żałowali – będziemy musieli wyłożyć pieniądze z własnej kieszeni!

Czy jednak nieobowiązkowe ubezpieczenia samochodowe, szczególnie mówimy w tym momencie o polisie AC, są godne naszego zainteresowania?

No cóż, można śmiało powiedzieć, że jeśli chodzi o ubezpieczenie AC czy ubezpieczenie szyb w swoim samochodzie, to jak się to mówi, przezorny zawsze ubezpieczony. Czyli jeśli jesteśmy przezornymi osobami, które zdają sobie sprawę z tego, iż niestety nie będzie tak, że z ich samochodem zawsze wszystko będzie w należytym porządku, różnie to jednak może przecież być, to bez najmniejszego cienia wątpliwości powinniśmy zainteresować się bliżej tym tematem. Nie ma po prostu takiej możliwości, abyśmy potem pluli sobie w brodę. Nawet jeśli coś będzie nie tak z naszym autem, to przynajmniej będziemy mieli pewność, iż ubezpieczyciel będzie miał dla nas pocieszenie – w postaci pieniędzy.

Więcej na stronie http://www.mtu24.pl/

Pomoc

Nie chodzi zresztą wyłącznie o pieniądze, ale również o kompleksową pomoc w zakresie chociażby zajęcia się nami, gdy będziemy ofiarami zdarzenia na drodze. Przykładowo – jedziemy na narty do Włoch i najzwyczajniej w świecie po drodze coś się dzieje. Nie jesteśmy w stanie dalej kierować. No to chyba całkowicie jasne, że po pewnym czasie będziemy mieli sporo problemów. Jak wrócić do Polski? Jakim kosztem? Dzięki posiadaniu ubezpieczenia samochodowego, nie będziemy musieli tym się martwić. Ubezpieczyciel wszystko ogarnie.

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz