Czy opłaca się wziąć samochód w leasing?

Czy opłaca się wziąć samochód w leasing?

Kredyt bankowy dawał wielu firmom szansę na budowę czy wymianę firmowej floty. Dzisiaj bankowe kredyty to tylko jedna z możliwości zakupu samochodu na potrzeby firmy. Rozwiązaniem coraz bardziej popularnym staje się leasing.

Czy przedmiotem umowy mogą być tylko samochody?

Leasing samochodowy jest najbardziej popularny, stanowi więc podstawową lub jedyną część oferty firm leasingowych. Przedmiotem umowy leasingowej mogą być również inne przedmioty. W największych firmach leasingowych osoby zainteresowane mogą wziąć w leasing także urządzenia i sprzęty, które są niezbędne do funkcjonowania firmy.

Czy opłaca się wziąć samochód w leasing?

Jakie firmy mogą skorzystać z leasingu?

Leasing samochodowy to oferta, która skierowana jest do różnych firm. Nie ma przy tym znaczenia forma prawna danej firmy, branża w jakie działa, ani też jej wielkość. Z oferty leasingowej jak widać mogą skorzystać wszystkie firmy, które chcą zbudować swoją flotę od podstaw czy też dokonać jej wymiany. Przedmiotem umowy mogą być samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe oraz motocykle. Umowę leasingową mogą zawrzeć również osoby wykonujące wolny zawód.

Różne rodzaje leasingu

Mamy do czynienia z dwoma rodzajami leasingu: operacyjnym i finansowym. Różnice między tymi dwoma rodzajami polegają przede wszystkim na kwestiach związanych z podatkiem VAT. Dla przedsiębiorców bardziej korzystną opcją jest leasing operacyjny. Umożliwia on między innymi zapłacenie podatku VAT w ratach. Należny fiskusowi podatek VAT jest w przypadku leasingu operacyjnego doliczany do każdej kolejnej raty leasingowej. W przypadku leasingu finansowego podatek VAT przedsiębiorcy muszą zapłacić razem z pierwszą ratą. Dla wielu jest to bardzo duże obciążenie. Bardzo często na skorzystanie z leasingu operacyjnego decydują się ci przedsiębiorcy, którzy dopiero rozpoczynają działalność. Początkujący przedsiębiorcy często mają problem ze sfinansowaniem zakupu firmowego auta ze środków własnych. Leasing jest więc dla nich idealnym rozwiązaniem.

Więcej o leasingu przeczytasz na https://www.scmultirent.pl/leasing

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz