Cechy najlepszych podzespołów w samochodach ciężarowych

Cechy najlepszych podzespołów w samochodach ciężarowych

Nie bez powodu samochody ciężarowe kojarzą nam się z masywnością oraz wielką odpornością i mocą, ponieważ w rzeczywistości takie właśnie one są i nie ma tutaj nic sprzecznego z naszymi wyobrażeniami o nich. Jednak, żeby tak było muszą być w nich zastosowane najlepsze podzespoły oraz części, które będą w stanie wytrzymać największe obciążenia oraz pracę w trudnych warunkach.

Nawet węże gumowe, przez które zostaje wpompowywane powietrze do amortyzatorów muszą być bardzo pewne i w rzeczywistości nie są wykonywane ze zwykłej gumy, ale ze specjalnej mieszkanki, która zachowuje ich elastyczność, ale jednocześnie sprawia, że są one bardzo wytrzymałe i odporne.

Węże przemysłowe

Podobnie jak węże przemysłowe muszą wytrzymywać wysokie oraz niskie temperatury, które mogą się zmieniać. Sercem każdego pojazdu jest silnik, a jego najważniejszymi cechami jest moc oraz niezawodność. Obecnie wszystkie samochody ciężarowe mają montowane silniki paliwowe, ale wciąż toczą się prace nad silnikami elektrycznymi, które byłyby jednakowo wydajne i sprawne, a przy tym obniżały koszt przejechanych kilometrów i były przyjazne dla środowiska. Silniki elektryczne można już spotkać w samochodach osobowych, ale pojemność akumulatorów im towarzyszących nie jest zbyt duża, dlatego nie wprowadzono ich jeszcze do masowej produkcji i tylko niektórzy mogą pochwalić się samochodem zasilanym na prąd.

Rola sprzęgła

Będąc przy tematyce silnika to jego sprawna praca nie zależy tylko od niego, ale również od podzespołów, które kontrolują jego pracę. Bardzo ważna jest rola sprzęgła. Stromag jest jednym z producentów w Europie, który może pochwalić się długoletnią tradycją oraz bardzo wysoką jakością swoich wyrobów i sprzęt tej firmy jest używany w bardzo wielu samochodach ciężarowych. Samochody ciężarowe mimo swojej masy muszą być maksymalnie zwrotne oraz mieć odpowiednią moc. Ważne są również systemy zawieszenia, które dbają o zachowanie stabilności jadąc po wyboistej drodze. Amortyzatory muszą pracować bardzo płynnie i reagować na każdą nierówność. Jest to bardzo ważne, gdy przewożone materiały są kruche i łatwo mogą ulec zniszczeniu

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz