Atopowe zapalenie skóry u niemowląt

Atopowe zapalenie skóry u niemowląt

Atopowe zapalenie skóry u niemowlątAtopowe zapalenie skóry objawia się najczęściej już w wieku niemowlęcym. Pierwsze sygnały, że coś jest nie tak ze skórą maleństwa, to trudności w zasypianiu, niepokój dziecka i pojawienie się zaczerwienionych plam na skórze.

Jak rozpoznać atopowe zapalenie skóry?

Choć pierwsze objawy atopowego zapalenia skóry łatwo pomylić ze zmęczeniem dziecka, to bardzo szybko dostrzeżemy na jego skórze wypryski, które są sygnałem, że należy udać się z dzieckiem do lekarza specjalisty. W początkowej fazie zaczerwienienia pojawiają się najczęściej na skórze głowy, policzkach, a także na zgięciu rąk i kolanach. W większości przypadków są dobitnym świadectwem, że mamy do czynienia z atopowym zapaleniem skóry.

Jak dbać o skórę dziecka?

Choroba ta dotyka co piątego niemowlaka na świecie i może dawać silne objawy w postaci wspomnianych zmian skórnych. Jednak jeśli dbamy o skórę dziecka, to nie tylko zapobiegniemy występowaniu zmian, ale możemy praktycznie uśpić chorobę na wiele lat. Po usłyszeniu diagnozy od lekarza powinniśmy zacząć od zmian w codziennej higienie dziecka. Zamiast tradycyjnych środków do pielęgnacji, kupić musimy emolienty oraz krem na atopowe zapalenie skóry i łuszczyce. Dzięki ich zastosowaniu skóra nie będzie się nadmiernie przesuszać, a krem stosowany każdorazowo po kąpieli sprawi, że wokół skóry odbuduje się warstwa ochronna, która nie pozwala uszkadzać jej mechanicznie, wnikać zarazkom i zanieczyszczeniom, a także wyparowywać wodzie, która znajduję się w głębszych warstwach skóry.

Ważne jest też zachowanie ogólnej czystości wokół łóżeczka dziecka i zrezygnowanie z wszystkich rzeczy, które zrobione są na przykład z wełny lub innych materiałów, łatwo podrażniających skórę. Samo ubranie oraz pościel, powinniśmy prać w specjalnych proszkach, które przeznaczone są dla osób z alergią. Jednocześnie zadbajmy też o maksymalne wyeliminowanie roztoczy i co najważniejsze dymu papierosowego. Niestety atopowe zapalenie skóry, to praktycznie pożegnanie się z miejskimi kąpieliskami i basenami. Nasycona chlorem woda, wysusza skórę, a mnogość zarazków i bakterii naraża łatwą do uszkodzenia skórę na niebezpieczeństwo.

Więcej na https://www.nowafarmacja.pl/azs-luszczyca-kosmetyki

Sprawdź także:

Share

Dodaj komentarz