Stomatologia estetyczna i zachowawcza – czym się różnią?

14 Gru

Stomatologia estetyczna i zachowawcza – czym się różnią?Zdrowe zęby bez próchnicy to pierwszy krok do uzyskania wymarzonego uśmiechu. Nierzadko zdarza się jednak, że ich wygląd mocno odbiega od ideału.

Na szczęście stomatologia estetyczna znacznie poszerza zakres możliwości stomatologii zachowawczej, umożliwiając osiągnięcie rezultatów, które zadowolą nawet najbardziej wymagających pacjentów. Współczesna stomatologia zachowawcza i stomatologia estetyczna w pełni korzystają z najnowszych osiągnięć techniki, a lekarze posługują się materiałami najwyższej jakości.

Do stomatologa marsz!

 

Stosowane dzisiaj plomby znacznie różnią się estetyką od tych używanych jeszcze kilkanaście lat temu i gwarantują, że wypełnienie będzie prawie niewidoczne. Podstawowy zakres działania stomatologii zachowawczej obejmuje leczenie próchnicy zębów, odbudowę tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi oraz leczenie endodontyczne. Bardzo duży nacisk kładziony jest na profilaktykę oraz edukację pacjenta. O skuteczności leczenia zachowawczego w dużej mierze decydują regularne wizyty u stomatologa, prawidłowa dbałość o higienę jamy ustnej oraz wyeliminowanie szkodliwych dla zdrowia zębów nawyków.

Strony tematyczne – warto je poznać

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat dostępnych możliwości, to zdecydowanie powinieneś prześledzić strony internetowe zajmujące się daną tematyką. Sięgając do informacji zamieszczonych na nich znajdziesz to, czego potrzebujesz najbardziej. Są to kwestie, które mają dla nas kolosalne znaczenie i pod żadnym pozorem nie można zapominać o korzyściach wynikających z danego faktu. Pamiętając o nich możliwe będzie, by wpłynąć na wybór najlepszego wyjścia z sytuacji, a bez wątpienia będzie to dla nas strzał w dziesiątkę.

Sprawdź także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *