Pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych

9 Lut

Pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych

Podstawowym ubezpieczeniem o jakim musimy pomyśleć posiadając auto jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Nie ma możliwości posiadania zarejestrowanego pojazdu bez tego ubezpieczenia. Brak OC, nawet jeśli nie poruszamy się naszym samochodem, a auto stoi w garażu skutkuje wysokimi karami finansowymi. Przerwa powyżej trzech dni odnotowana w Ubezpieczeniowym funduszu gwarancyjnym może nas słono kosztować. Dlatego nie możemy zrezygnować z ubezpieczenia OC. Kalkulator pomoże nam określić jego szacunkowy koszt.

Kalkulator

Jeśli nie możemy sobie pozwolić na tak duży jednorazowy wydatek, oblicz OC, a potem rozbij je na raty, pamiętając jednak, że kosz całkowity polisy będzie wyższy od płatności jednorazowej od kilkunastu do kilkudziesięciu procent. Warto jednak zapewnić swojemu autu i sobie kompleksową ochronę. Kalkulator OC AC pozwoli nam oszacować z jakimi kosztami musimy się liczyć planując rozszerzyć naszą polisę także o dobrowolne ubezpieczenie autocasco. Pozwoli ono zlikwidować nam szkody powstałe w naszym aucie nawet jeśli jesteśmy sprawcami kolizji , ukradziono nam je lub doszło do zderzenia ze zwierzęciem, szkody parkingowej czy działania siły wyższej, np. gradu czy wiatru. W takim wypadku nie ma sprawcy, z polisy którego można pokryć szkodę a naprawa samochodu może kosztować drogo. Im więcej ryzyk i usług weźmiemy w pakiecie tym cena pojedynczych składników będzie niższa i może się okazać, że pełny pakiet opłaca nam się znacznie bardziej niż samo OC.

Ubezpieczenie podróżne

Szczególnie jeśli dużo podróżujemy warto też pomyśleć o rozszerzonej usłudze assistance na przykład zniesieniu limitu holowania. Jeśli nie mamy wprawy w naprawie drobnych usterek też warto zadbać, by pomoc w drodze obejmowała holowanie czy naprawy nie tylko w wyniku kolizji ale też awarii. Pozwala to na usługi takie jak wymiana akumulatora, koła, dowóz paliwa, a nawet wymianę żarówki. Dodatkowo warto wiedzieć, że możliwe jest ubezpieczenie bagażu, warto o to zadbać jeśli wozimy w bagażniku drogi sprzęt, na przykład laptopa, sprzęt fotograficzny czy instrumenty muzyczne. Dużym powodzeniem cieszy także ubezpieczenie szyb. To najwrażliwsza część samochodu często ulegająca uszkodzeniu. Jeśli naprawimy szybę z tego dodatkowego ubezpieczenia a nie z autocasco nie tracimy wówczas zniżek na AC w następnym okresie ubezpieczeniowym.

Więcej informacji na stronie https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam

Sprawdź także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *