Obozy językowe czy tematyczne

9 Lut

Obozy językowe czy tematyczne

Zorganizowane wyjazdy podczas wakacji to w tej chwili najefektywniejsza i najtańsza forma spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży.

Konkurencja, jaka istnieje sprawiła, że coraz częściej zamiast tylko i wyłącznie wypoczywać. Firmy organizują dla dzieci obozy sprofilowane z jasnym wątkiem tematycznym.

Przykładem takich wyjazdów są obozy tematyczne

Dziecko może wybierać spośród wielu, rozmaitych tematów przewodnich, jakie proponują organizatorzy. Może być to obóz kajakowy, rowerowy, szachowy lub piłkarski. Wypoczynek nie musi być powiązany ze sportem czy szeroko rozumianą aktywnością fizyczną. Coraz częściej możemy zapisać dziecko na obóz detektywistyczny czy taki, gdzie część czasu zostanie poświęcona sztuce aktorskiej. Wybór należy tylko i wyłącznie do nas, a dziecko może podczas wakacji, wypoczywając cieszyć się z rozwijania własnego hobby.

Inną kategorią są obozy językowe

W tym wypadku temat wyjazdu jest jasno sprecyzowany. Chodzi o naukę lub pogłębienie znajomości języka obcego. Tego typu wyjazdy najczęściej odbywają się poza granicami Polski, ale możemy też znaleźć obozy językowe, które organizowane są na miejscu. Zalety takich zorganizowanych wyjazdów są ogromne. Dziecko trafia przede wszystkim pod opiekę rodziny mieszkającej w danym kraju i jest w codziennej aktywności zmuszone do posługiwania się językiem obcym. Każda aktywność czy to związana ze śniadaniem, wypoczynkiem czy zwiedzaniem to nieustanne i trwałe doszkalanie języka. Każdy, kto miał okazje uczyć się z tak zwanym native speakerem wie, jak efektywna jest taka nauka. Po drugie dziecko zwiedza dane państwo, poznaję jego historię, kulturę niejako od podszewki. Wypoczynek tego typu z pewnością przyniesie mu więcej korzyści niż kolejne wakacje nad polskim morzem lub jeziorem.

Więcej na https://www.atas.pl/

Obozy tego typu to prawdziwy lek na strach przed mówieniem. Dzieci często gdzieś na poziomie indywidualnym znają podstawy języka, ale ze względu na wstyd lub nieśmiałość nie są w stanie przełamać się, aby go używać na co dzień.

Sprawdź także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *